Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

O FIRMIE AKTUALNOŚCI DOWNLOAD KONTAKT  
SYSTEMY NADZORU - Zintegrowany System Zabezpieczeń Gazowych


Zintegrowany System Zabezpieczeń Gazowych przeznaczony jest do kontroli stężeń gazów wybuchowych oraz toksycznych w powietrzu. Na przykład: metanu, propanu (LPG), wodoru, tlenku węgla, siarkowodoru, dwutlenku siarki i innych gazów. Wykonanie całego systemu w technice mikroprocesorowej, również urządzeń peryferyjnych, umożliwiło zastosowanie oryginalnego protokołu transmisji danych oraz niekonwencjonalnego sposobu zasilania dla wszystkich urządzeń.


W efekcie powstał system, w którym nie tylko znacznie uproszczono sposób łączenia urządzeń wchodzących w jego skład, ale przede wszystkim zdecydowanie zredukowano koszty połączeń i instalacji. Średnio rozbudowany system składający się z czterech detektorów, sterownika zaworowego i sygnalizatora oraz oddalony od centrali o 1km może być połączony z nią oraz innymi urządzeniami przewodem 3x0.5mm2. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że powstałe w ten sposób oszczędności, w stosunku do tradycyjnych rozwiązań oferowanych na naszym rynku, niemalże całkowicie zrekompensują koszt zakupu naszego systemu.

Dodatkowo, zastosowana metoda łączenia według "topologii drzewa" umożliwia rozbudowę systemu w każdym momencie.

Jedną z metod jest przecięcie już istniejącego przewodu i wstawienie tam dowolnego urządzenia peryferyjnego (detektora, sterownika,.) lub rozbudowanie nowej gałęzi systemu.
Zastosowany (w centralach typu CS8X) system bezpośredniej komunikacji pomiędzy centralami umożliwia rozbudowę systemu w sposób nieograniczony (np. 1000 różnych detektorów w jednym systemie).
Na koniec podkreślić trzeba jeszcze jedną bardzo ważną cechę tego systemu, która wyróżnia go spośród wielu innych tradycyjnych rozwiązań, a mianowicie wysoką odporność na działania sabotażowe (kodowanie cyfrowe).
Każda centrala posiada wbudowany akumulator podtrzymujący zasilanie systemu przez wiele godzin w przypadku braku zasilania sieciowego.Strona startowa | O firmie | Download | | Kontakt [Rozmiar: 438 bajtów]